Poszukiwanie bursztynów

Nazywany był jantarem, ale to również amber, elektrum i elektron. Zawsze niemal elektryzował ludzi, którzy chcieli go posiadać. Bursztyn to kopalna, zastygła żywica sprzed wielu, wielu lat, pochodząca z drzew iglastych. Największą renomą i popularnością od dawna cieszy się sukcynit, czyli bursztyn bałtycki. Samo słowo "bursztyn" wzięło się od jego niemieckiego określenia bernstein, oznaczającego palący się kamień.

Podczas porannego spaceru nadmorska plażą w Piaskach, możliwe jest uzbieranie wielu pięknych bursztynów. Taka pamiątka znad morza ma spore znaczenia dla zdrowia wczasowiczów. To "nadmorskie złoto" stosuje się w ramach litoterapii, przy dolegliwościach reumatycznych oraz chorobach gardła i tarczycy. Naturalnie bursztyn od dawna wykorzystywany jest również w medycynie ludowej. Taka przechadzka zaowocuje wieloma korzyściami, również medycznymi - wystarczy wspomnieć o leczniczych właściwościach nadmorskiego jodu. Z kolei naszyjnik z bursztynu będzie dla każdego wczasowicza wspaniałą pamiątką z pobytu nad morzem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Przechadzki po piaszczystych plażach w Piaskach lepiej uskuteczniać w wolniejszym niż zwykle tempie. Zarówno ze względu na dużą zawartość jodu w powietrzu, jak też szczególnie wysoką szansę na znalezienie największego skarbu Bałtyku. Bursztyn, jantar, amber, elektrum - jakkolwiek by go nie nazywać, jest przepiękny i ma szereg pożytecznych zastosowań.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Poszukiwanie bursztynów filmowanie Jelenia Góra

Komentarze (0)
Dodaj komentarz