Punkt widokowy Skarpa

Punkt widokowy "Skarpa” to popularne w Krynicy miejsce do podziwiania widoków na Zalew Wiślany i Wysoczyznę Elbląską. Obszar ten jest znany z pięknych i unikalnych zarazem pejzaży, jakie dzięki "Skarpie" można tu obejrzeć.

Punkt widokowy znajduje się nad Zalewem Wiślanym, między Krynicą Morską a Piaskami, dokładnie 2 km przez Piaskami. Miejsce to jest nieustannie podmywane przez wody zalewu, co skutkuje z roku na rok obsuwaniem się i cofaniem skarpy w głąb lądu. Niektórzy przybywają tu jednak nie tylko dla podziwiania urokliwych panoram, ale także po to, by poobserwować pojawiające się tu ptaki, przede wszystkim powszechne tu kormorany i żurawie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Dzikie i naturalne miejsce, powstałe w wyniku niszczącej działalności wód Zalewu Wiślanego. Drzewa, które dziś znajdują się na krawędzi klifu, jeszcze kilkanaście lat temu stały spokojnie na pewnym i twardym gruncie. Ze “Skarpy” doskonale widać zalew oraz miejscowości na przeciwległym brzegu. W okolicy pojawiają się ptaki, m.in. żurawie, kormorany i orły.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz