Wielbłądzi Garb

W turystycznym eterze jeszcze bardziej niż „Skarpa” popularny jest Wielbłądzi Garb. Jest to najwyższa piaszczysta wydma (49 m n.p.m.) na Mierzei Wiślanej, z której także rozpościerają się widoki na Zalew Wiślany, Wysoczyznę Elbląską oraz... morze. Jest to bowiem jedyne, naturalne w przyrodzie miejsce na Mierzei Wiślanej, z którego jednocześnie widać zarówno wody morskie, jak i zalewowe.

Wielbłądzi Garb leży na północno-wschodnim krańcu miasta, tuż przy żółtym szlaku turystycznym, ok. 40 minut spokojnego marszu z centrum miejscowości w stronę Piasków.

Warto wybrać się tutaj by, wdrapując się na wieżę widokową umieszczoną na szczycie wydmy, "odczuć" ten unikalny w skali kraju klimat i zobaczyć na własne oczy jednocześnie widok Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Piaszczysta wydma położona między Krynicą Morską i Piaskami, jedna z najwyższych w całej Europie. Wielbłądzi Garb wznosi się na wysokość 49 m n.p.m. Dodatkowo na szczycie wzniesienia postawiono wieżę widokową, która zapewnia jeszcze szerszą panoramę na Morze Bałtyckie, Wysoczyznę Elbląską oraz Zalew Wiślany. By tam dotrzeć, należy kierować się żółtym szlakiem.

Uwiecznić na wideo Wielbłądzi Garb umie świetnie firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Komentarze (0)
Dodaj komentarz